Підпишіться на новини

Будьте в курсі останніх подій BudAgro

Більше не показувати

photo

Нові ДБН передбачають розширення зонування України за світловим кліматом.


Новими ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення», які вступають в дію з 28 лютого 2019 року, передбачається, що за світловим кліматом в Україні буде налічуватись чотири світлові зони замість двох. Завдяки такому зональному розширенню, розрахунки мінімальної площі вікон для покращення інсоляції та комфорту у приміщеннях будуть більш коректними. Про це повідомляє прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Зараз щоб розрахувати природне освітлення використовують дані щодо світлового клімату в різних областях двох світлокліматичних зон України. До однієї зони належать Одеська область та АР Крим, а до іншої належить решта регіонів. Але через те, що територія України доволі велика, таке розподілення є не зовсім коректним. Тому у нових ДБН кліматичне зонування України було розширено до чотирьох зон, що допоможе коректному розрахунку та забезпеченню приміщень необхідною інсоляцією та сприятиме комфорту.

До першої зони увійшли наступні області - Житомирська, Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Тернопільська, Рівненська та Хмельницька область.

До другої зони - Вінницька, Закарпатська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська, Чернівецька, Черкаська та Чернігівська області.

До третьої зони входять - Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська та Луганська області;

Четверта кліматична зона це - Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та Автономна Республіка Крим.

Оновлені державні будівельні норми, які розробили, фахівці ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну чинних ДБН 2006 року, поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях та спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, дитячих майданчиків, прибудинкових територій, фасадів будівель, парків, пляжів, тощо.