Підпишіться на новини

Будьте в курсі останніх подій BudAgro

Більше не показувати

photo

Сезонність будівельних робіт


Промислове будівництво ведеться круглий рік і не терпить періодів прискорення та уповільнення, оскільки рахунок ведеться на трудовитрати, в яких час, відведений на ту чи іншу операцію, грає не останню роль. А ось для будівельників, зайнятих в приватному секторі житлового будівництва, рік поділяється на два періоди: теплий, коли пожвавлюється будівельна активність, та зимовий, коли більшість робіт призупиняють. Звичайно, роботи з будівництва будинку можна не припиняти й взимку, але деякі роботи, все ж таки, краще робити в теплий період року.

Виконання бетонних робіт в зимовий період - наприклад, заливка фундаменту - потребує не тільки досконалого знання технологічного процесу, а й додаткових коштів, які будуть потрібні на прогрів бетону в період схоплювання. При цьому не завжди треба поспішати, адже будинок будується не на один сезон, а на століття, так чи варто гнатися за часом?!

Внутрішнє оздоблення може виконуватися цілорічно, в тому числі й взимку, однак тільки в теплому приміщені, тобто коли в будинку температура повітря і робочих поверхонь дозволяє застосовувати оздоблювальні матеріали. Зовнішня, фасадна обробка будівлі, так званим «мокрим» способом, в основному виконується до температури не нижче + 5ºC на поверхні основи, на яку наноситься оздоблювальний матеріал. «Сухе» оздоблення фасадів листовим чи штучними виробами, наприклад, вініловим сайдінгом або дерев'яною вагонкою, типу «блок-хаус», може проводитись цілий рік.

Сезонне затишшя будівельних робіт, звичайно, позначається і на вартості будівельних матеріалів. У зимовий період оптові постачальники та продавці, які торгують вроздріб, знижують ціни на будівельні товари або роблять акційні знижки в межах 10-20% від первісної вартості. З настанням теплих днів в кінці березня - початку квітня ціни на будівельні матеріали починають «повзти» вгору, тому, якщо в теплий сезон планується зведення, ремонт або реконструкція будинку, то слід заздалегідь запастися будівельними матеріалами. Однак при цьому необхідно дотримуватись умов і термінів зберігання будівельних матеріалів.

Як правило, будівельний сезон в приватному житловому будівництві починається з настанням теплих весняних днів. Температура повітря при цьому повинна бути на рівні + 5ºC, за такої температури дозволяється ведення робіт з використанням більшості будівельних матеріалів. Якщо ж ви не впевнені у виборі матеріалу або не знаєте температуру, при якій він може застосовуватися, слід уточнити цю важливу інформацію в анотації на матеріал.