Подпишитесь на новости

Будьте в курсе последних событий BudAgro

Больше не показывать

photo

Електрогербіцидна технологія - майбутнє боротьби з бур'янами вже зараз


У випадку з електрогербіцидною технологією, механічна енергія перетворюється в електричну, коли електрони не тільки впливають безпосередньо на листя бур'янів, а й доходять до кореневої системи.

Проява пристрою для такої технології, назва якого NovelXPower Case IH, як повідомляє сайт topagrar.com, знаменує настання ери цифрового гербіциду і є логічним кроком в розширенні цифрових технологій в сільському господарстві.

Стратегія цифрового гербіциду, як мінімум, дорівнює хімічному процесу боротьби з бур'янами та в той саме час більш ефективна, економічна та практична, а також більш м’яка для сільськогосподарських культур, ніж механізована обробка грунту. Оскільки втручання в грунт відсутнє, насіння бур'янів не стимулюється до проростання, ерозії теж немає. Крім того, використання електрики безпечніше і дешевше, ніж більшість механізованої спецтехніки.

Використовуючи сенсорну та/або систему наведення за допомогою камер, машина NovelXPower, керована системою Isobus III, передає високу напругу через так звані аплікатори на листя бур'янів, які вищі за культуру навколо них. Струм, що протікає через бур'яни, пошкоджує хлорофіл і, отже, гарантовано вбиває рослини безпосередньо. Система однаково ефективна для великих і дрібних бур'янів, види бур'янів не грають ніякої ролі при обробці.

Короткочасні зміни погоди та кількість опадів не впливають на результат.

З цією системою не потрібні багаторазові обробки та складні зміни в рецептурі пестицидів, тому що технологія виключає розвиток резистентності. У той же час технологія дає відповідь на проблему зниження кількості схвалених гербіцидів.

В системі, яка контролюється Isobus III, аплікатори можна адаптувати до різних рядків культур, і, таким чином, використовувати навіть при обробці садів, не пошкоджуючи коріння корисних дерев і чагарників, направляючи електричні розряди тільки до цільових об'єктів.